Özsüt

Tarihçemiz

İlk Özsüt mağazası 1938 yılında, İzmir Kemeraltı’nda açıldı. Özsüt’ün ilk dükkanında yalnızca yoğurt ve kaymak satılırken buna geleneksel saray tarifleri ile yapılan sütlü tatlılar eklendi.

Serüvenine geleneksel tatlılar üreterek devam eden Özsüt Muhallebicisi, özellikle 70-80’li yıllarda ününü giderek arttırdı ve İzmir’in alamet-i farikalarından biri haline geldi.

1980 yılına gelindiğinde, Özsüt markası Sefer Usta’nın ailesi liderliğinde ve Özsüt ustalarının da ortaklığıyla büyümeye başladı.

Özsüt’ün ilk şubesi 1991 yılında İzmir Alsancak’ta açıldı.

1996 yılından itibaren franchising sistemine geçildi ve şube sayısı hızla arttı. Aynı yıl içesinde Özsüt 6 şube ile müşterilerini ağırlamaya devam etti.

2002 yılına gelindiğinde Özsüt’ün şube sayısı 50’ye çıkmıştı.

2014 yılında Infinity Invest Holding’in satın almasıyla yoluna yeni bir kimlik ve bakış açısıyla devam eden Özsüt 2014 Mayıs ayında, Azerbeycan’ın Bakü şehrindeki ilk şubesini, 2016 yılının Ağustos ayında da ikinci şubesini açtı.

İstanbul Akmerkez ve Koç Üniversitesi’ndeki mağazaları ile 2015 yılında misafirlerinin karşısına yepyeni bir konseptle çıktı.

Özsüt 2016 Aralık ayına kadar 60 mağazasında sürdürdüğü yemek konseptini marka özünden kaybetmeden, müşteri kitlesinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan, sürdürdüğü life style marka olma yolunda tüm Türkiye’ye başarıyla hitap eden bir marka olarak yeni menüsüyle birlikte tüm mağazalarına yansıtarak hem yurtiçi hem yurtdışı yeni mağaza açılışları ile büyümesine devam etmektedir.