Özsüt’e The ONE Awards’dan “Yılın İtibarlısı” Ödülü

09.01.2019

Özsüt’e The ONE Awards’dan “Yılın İtibarlısı” Ödülü

09.01.2019, İstanbul

Mutluluk tadında ürünlerin yaratıcısı Özsüt, The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri Kafe Kategorisi’nde “Yılın İtibarlısı” ödülüne layık görüldü. Pazarlama dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan ve “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırmasının yanı sıra halk oylaması ile belirlenen ödüllerde elde edilen birincilik, Özsüt’ün sektöründeki liderliğini bir kez daha ortaya koydu. 1938’de bir İzmir markası olarak yola çıkan Özsüt, bu ödülle artık tüm Türkiye tarafından kucaklanan, alanının en itibarlı markası olduğunu tescilledi.

Her yıl Türkiye’nin en değerli ve en itibarlı markalarını ödüllendiren The ONE Awards, Marketing Türkiye tarafından düzenleniyor. Ödüller, Marketing Türkiye adına pazar ve tüketici araştırmaları konusundaki yetkinliğiyle öne çıkan Akademetre’nin gerçekleştirdiği “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırmasının sonuçları ve halk oylaması ile sahiplerini buluyor.

Söz konusu araştırma, 12 ilde toplam 1.200 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda hazırlanıyor. Ödüller kapsamında 34 farklı sektörde faaliyet gösteren firmaların yer aldığı, 50’den fazla kategori bulunuyor. The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde sektöründe öne çıkan firmaların yanı sıra, markanın bu başarısındaki paydaşları olan ajanslar da ödüllendiriliyor.

Birlik olmanın getirdiği birincilik

The ONE Awards Ödülleri, Raffles İstanbul Otel’de gerçekleştirilen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Törende Kafe Kategorisi Yılın En İtibarlısı Ödülü’nü, tüm Özsüt ailesi adına Özsüt Yönetim Kurulu Üyesi Latif Aral kabul etti. Tören kapsamında bir konuşma yapan ve böylesine önemli bir ödülü kabul etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Aral,  “Bu birinciliği, üretimimizle, kadromuzla, bayilerimizle el ele vererek, bir ekip olarak, yani birlik olarak kazandık. Müşterilerimiz nezdindeki itibarımız ve marka değerimiz bu ödülle taçlanmış oldu. Bu anlamlı ödülün, oylarıyla sektörümüzde bizi birinciliğe taşıyan halkımızla kurduğumuz derin gönül bağının bir göstergesi olduğuna inanıyorum. Öncelikle Özsüt markasını kucaklayan kıymetli halkımıza, ardından bu ödülün mimarı olan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Özsüt hakkında:

Özsüt’ün 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda başlattığı tatlı serüveni, bugün 46 ilde 180’in üzerinde mağazası, üç bine yakın çalışanı ve on binlerce misafiriyle sürüyor. STP Gıda altında bayilik sistemiyle faaliyetlerini büyüten Özsüt, Infinity Invest Holding’in 2014 yılında gerçekleştirdiği satın almanın ardından yatırımlarını yurt dışında artırdı. Bu doğrultuda, Azerbaycan’da bulunan mağazanın yanı sıra, başkent Bakü’de iki mağaza daha açıldı. Özsüt’ün ürün gamı içerisinde pasta, sütlü ve şerbetli tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve, Türk ve dünya mutfağından özel lezzetler yer alıyor.

Diğer Haberler