Özsüt yeni menüsüyle kışa keyif katıyor

03.10.2019

Özsüt yeni menüsüyle kışa keyif katıyor

03.10.2019, İstanbul

Özsüt, Kasım ayından itibaren misafirlerini yeni tatların eklendiği menüsüyle ağırlayacak. Her yıl yaz ve kış olmak üzere iki menü hazırlayan Özsüt, bu kışın menüsüne yine damaklarda iz bırakacak lezzetler ekliyor. Güne sağlıklı başlanmasını sağlayan kahvaltılardan doyurucu yemeklere, Özsüt’ün imzası haline gelen enfes tatlılardan birbirinden çeşitli kahvelere kadar geniş bir yelpazede seçenek kışın keyifli anlarını arttıracak.

Yeni tatlı seçenekleri

En güzel sohbetlere eşlik edecek tatlılar arasında da yeni seçenekler mevcut. Son dönemin gözde cheesecake’i San Sebastian, kahvelerin en güzel eşlikçisi tereyağlı kruvasan ve damaklarda nefis tat bırakacak Concord da tatlı menüsüne ekleniyor. Özsüt’ün efsaneleşmiş tatlılarından çikolata mus ve frambuaz sosu bir araya getiren Le Pave, Antep fıstığı, çikolatalı ganaj ve krokan ile farklılaşan Thomas; mükemmel tat uyumu yakalayan Çikolata Portakal yeniden menülere geliyor.

Ünlü şefin elinden

Bu kış Özsüt misafirlerini çok tatlı bir sürpriz de bekliyor. Dünyaca tanınmış ünlü pasta şefi Karim Bourgi’nin Özsüt’e özel tasarladığı çikolatalı, meyveli ve gurme kremalarla hazırlanmış yeni lezzetler de menülerdeki yerini alacak. Özsüt misafirlerini Çikolatalı Ekler, Tiramisu, Liselotte, Kup Miss Pistache ve Brioche’nin de içinde yer aldığı tatlar Özsüt’ün yenilenen menüsünde bekliyor.

İştah açan yemekler

Bu kış, Özsüt misafirlerini daha geniş bir yemek menüsüyle ağırlıyor. Dünya mutfağından sosların eşlik ettiği makarnalar İtalyan esintisi yaşatırken hem kırmızı hem de beyaz et sevenleri mutlu edecek yemeklerin sayısı da yeni menüde çoğalıyor. Birbirinden farklı içeriklerle hazırlanan salatalarsa sağlığı doyurucu malzemelerle bir araya getiriyor.

Özsüt hakkında:

Özsüt’ün 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda başlattığı tatlı serüveni, bugün 45 ilde 155’in üzerinde mağazası, üç bine yakın çalışanı ve on binlerce misafiriyle sürüyor. STP Gıda altında bayilik sistemiyle faaliyetlerini büyüten Özsüt, geleneksel tatları yurt dışında ki mağazalarına da taşıyor. Bu doğrultuda, Azerbaycan’da bulunan mağazanın yanı sıra, başkent Bakü’de iki mağaza daha açıldı. Özsüt’ün ürün gamı içerisinde pasta, sütlü ve şerbetli tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve, Türk ve dünya mutfağından özel lezzetler yer alıyor.

Diğer Haberler