Sürdürülebilirlik Politikamız

Özsüt hizmet verdiği, Türkiye’deki bayi ağının bulunduğu bölgelerde ve yeni yatırımlarının hayata geçeceği alanlarda o bölgenin ekonomik ve demografik özelliklerine, bölge halkının ihtiyaçlarına ve değerlerine dayanan; tüm iş ortaklarına ve müşterilerine karşı var olan sorumlulukları ortaya koyacak şekilde tasarlanmış bir işleyiş yapısına sahiptir. Kendi üzerine düşen görev ve sorumlulukların bilincinde olarak “sürdürülebilir” çalışma politikaları ile öncelikle iş ortaklarına ve hizmet verdiği müşterilerine duyduğu sorumluluğu faaliyet alanlarına entegre etmeyi benimsemiştir.

Özsüt 1938 yılında İzmir Kemeraltında ilk mağazasını açtığı günden itibaren mağazaları ve ürün çeşitleri ile büyüten, her sene yeni yatırımlar için bütçesi olan ve bunu en doğru şekilde kullanan bir yönetim anlayışına sahiptir.

Özsüt’ün sürdürülebilirlik politikasının en başında bünyesindeki profesyenel yönetim kadrosu ile hedeflerini iş ortakları ile birlikte tek ses olarak devam ettirmek gelmektedir. Özsüt, sürdürülebilirliğin başarılı yatırımlarla gerçekleşeceği bilinci ile hareket etmektedir. Bu bağlamda ilk kurulduğu günden bugüne kadar sektörel bilgi birikimini Türkiye’nin her ilindeki yeni iş ortaklarına ve insanımıza aktarma sorumluluğu ile büyüme hedefini gerçekleştirmektedir.

Özsüt’ün sürdürülebilirlik politikasının bir diğer unsuru da en iyi hizmeti ve kaliteli, doğal malzemeler ile üretilen ürünlerini rekabetçi fiyat politikası ile müşterilerine sunmaktır. Özsüt, koşulsuz müşteri memnuniyetinin başarıya giden yolun temeli olduğu bilinci ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Özsüt, insana ve aile birliğine verdiği değerleri kendi bünyesinde hassasiyetle uygulayarak, kendi bünyesindeki çalışanlarına kişisel ve kariyer gelişimleri için, bayilerine ve bayi çalışanlarına da sağlık bakanlığının yayınladığı kanun ve düzenlemeler başta olmak üzere ihtiyaçları olan eğitimlerin verilmesini sağlamaktadır.

Özsüt, sürdürülebilirlik politikalarına sadık kalarak büyüme ivmesini devam ettirmektedir.